Wykwity na kostce brukowej - Jak zwalczać, usuwanie, zapobieganie

Kostka brukowa to jeden z najczęściej wybieranych materiałów, wykorzystywanych do utwardzania powierzchni. Zyskała na popularności kilka lat temu i do dziś stanowi doskonałą alternatywę dla płyt chodnikowych, czy wylewanego asfaltu. Specyfika kostki brukowej sprawia, że czasem na powierzchni materiału pojawiają się białe naloty, będące wynikiem wytrącającego sie osadu z wodorotlenku wapnia. Firma Heus.pl oferuje preparat do czyszczenia powierzchni brukowej, który pozwala uporać się z nieestetycznym nalotem.
wykwity na kostce brukowej

Wykwity na kostce brukowej - Usuwanie

Powstały na powierzchni brukowej osad to efekt procesu chemicznego, który jest wynikiem transportu węglanu wapniowego na powierzchnię. Wpływ na zachodzenie procesu mają przede wszystkim warunki atmosferyczne. Preparat marki Heus to produkt służący do samodzielnego usuwania wykwitu na kostce brukowej. Wymaga odpowiedniego przygotowania powierzchni (zamiecenia, zwilżenia wodą), a następnie rozprowadzenia produktu przy pomocy opryskiwacza, lub szczotki. Użycie go zgodnie z zaleceniami producenta, daje szybkie i widoczne efekty.

Wykwity na kostce - Jak zwalczać?

Wiele konsumentów błędnie zakłada, że powstały na powierzchni kostki brukowej osad, to wynik złego wykonawstwa usługi przez firmę, zajmującą się jej układaniem. Proces powstawania wykwitów nie sposób zatrzymać, ponieważ wynika on ze specyfiki tego materiału. Skutecznym sposobem na usunięcie nieestetycznego osadu jest użycie preparatu marki Heus, dostępnego na stronie heus.pl. Produkt cechuje się wysoką skutecznością i przy odpowiednim użyciu nie powoduje uszkodzenia powierzchni kostki.

Wykwity na kostce - Zapobieganie

Białe naloty na kostce brukowej to zjawisko przejściowe, jednak rzadko dochodzi do całkowitego zniknięcia osadu w sposób naturalny (na skutek wypłukiwania i ścierania). Nie ulega wątpliwości, że zwłaszcza nowo położona kostka, powinna wyglądać estetycznie i przyciągać uwagę. Nie warto więc czekać, aż wykwity same znikną. Lepiej postawić na wysokiej jakości preparat marki heus.pl, który usunie powstałe naloty już po jednym użyciu. W przypadku wątpliwości co do specyfiki produktu, firma oferuje fachowe poradnictwo